neděle 21. července 2013

Zara TimeVzhledem k tomu, že jsem se konečně dočkat pověstných hot summer nights mid July, trávím teď většinu nocí na břehu Vltavy. Naposledy to bylo předevčírem s mým spolubydlícím, lahví vína a krabičkou marlborek gold, již jsem z větší části zlikvidoval sám (odtud inspirace pro mou případnou novou přezdívku - popelníček).

Nicméně mým cílem není, abyste vy, mí obdivovatelé, hromadně vytáhli k vodě, kouřili jako tovární komíny na Ostravsku a strefovali se nedopalky do pokojně se pohupujících kachniček na hladině vodních toků a ploch. Ba právě naopak! Jde mi o vaše zdraví.

Zrádnost těchto teplých nocí totiž tkví v tom, že kolem druhé třetí ráno vám pravděpodobně začne být strašná zima (pokud s sebou do terénu nevezmete více lahvinek). První řešení je nasnadě - jít se potulovat s někým, kdo vás zahřeje. Avšak tato rada by všem forever alone jedincům mohla způsobit ztrátu i těch posledních pár vlásků na hlavě, které si ještě ze zoufalství nevytrhli.

Proto je tu rada číslo dvě: běžte do Zary! Tam už měsíc probíhá letní výprodej, který končí již za týden, tedy 28. července. V jejich nabídce naleznete hromadu extrémně obrovských a nevkusných věcí, které se jim za poslední půlrok nepodařilo prodat. Také natrefíte na boty tak extrémních velikostí, že byste na nich pravděpodobně byli schopni sjet všechny pražské peřeje.

Poté zcela nečekaně stanete před stojanem se šálami a šátky a garantuji vám, že veškeré vaše tužby dojdou svého naplnění! Šály, nad kterými jste exaltovaně a extaticky jásali po celý půlrok, jsou najednou až o 75 % levnější! Takže za tu úžasnou šálku, kterou si lehce sbalíte do batohu a ve dvě ráno přehodíte přes svá prokřehlá ramena, už nezaplatíte původních 799 Kč, ani 399 Kč, ba ani 299 Kč, nýbrž lidových 199 Kč! Myslím, že ani Horst Fuchs by vám neudělal tak dobrou cenu -.-

Šálu navíc nevyužijete jen na pražské náplavce. Stejně tak dobře poslouží v kině, kde se vás pravidelně pokouší zmrazit tamější klimatizace, případně ji budete moct půjčit své přítelkyni, když budete na pláži a ona nebude chtít jít koupit pivo do bufetu "jen v bikinách" (pokud jste forever alone, dosaďte si místo přítelkyně sestru. Že jste navíc k tomu jedináček? Pak lze doufat, že šálu docení vaše matka, u níž pravděpodobně stále bydlíte).

Shrnuto a podtrženo - pánové, je čas vytunit svůj letní outfit stylovým šálem z produkce španělského módního gigantu! Můžete mi věřit, že koupě nebudete litovat, jelikož palestina, která vám leží na dně šatníku, je skutečně již nějaký ten pátek těžce out a vy přece kolem sebe chcete šířit ten pravý swag -.-
Photos: my new S/2013 Zara scarf bought for CZK 199 /Source: zara.com

5 komentářů:

 1. Btw., pobyla jsem nějakej čas na psychiatrii a maniodeprese stihli přejmenovat na bipolární (afektivní) poruchu.
  xoxo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ach, ta nevybíravá expanze angličtiny! Maniodeprese je přitom krásné a problém dokonale vystihující slovo -.-

   Vymazat
 2. Trpet maniodepresemi je jako trpet chripkami, singular by byl zu recht. A mrknete na pribalovy letak...co tam pisou o alkoholu. Tezko pak stabilizovat naladu s lahvinkou na nabrezi. Ale to asi slysite co tyden. M.

  OdpovědětVymazat
 3. Myslím že Filda maniodepresi nemá (ani její "novou" bipolární podobu). Už jen jak to to napsal: "trpí maniodepresemi" vypovídá o tom, že prostě mívá občas depky (a tím myslím splíny a ne medicínsky exaktní depresi) a občas vyvádí vylomeniny a třeba se i rozčiluje nad míru nebo je šťastný jak blecha (s pravou mánií v rámci bipolární poruchy to bude mít společné jen to, že nemá konstatní stav mysli; ale lišit se to bude ovladatelností a intenzitou a též následky) Ale napsané to vypadá zajímavě, není-liž pravda, Fildo? ;-) Rozhodně zajímavěji než napsat "ještě jsem se pořádně nevyhrabal z puberty a vlastně nevím co se životem a nevím co chci a proto se někdy naštvu na všechny a všechno kolem mě, mě nevyjímaje" L.

  OdpovědětVymazat