pondělí 7. listopadu 2011

Torzo

Některým z vás se nelíbí můj encyklopedický přístup v oddíle I. mého triptychu. Prý to nejsem „já“. Zde tedy uvádím část, konkrétně úvod, torza původního článku v beletristickém stylu:

Většina lidí si s Blančiným jménem automaticky spojuje úžasné (a nedostupně drahé) šaty, motivy motýlích křídel a paláce bohatých šejchů, pro jejichž manželky, dcery, babičky,… navrhuje Blanka své skvostné modely. Kým ale tato silná žena ve skutečnosti je? Jak se dobrala svého úspěchu? A proč jsou její tvorba a osobnost u nás tak často nedoceněny? Pro pochopení jejího světa musíme víc než jen letmo zhlédnout některou z jejích módních přehlídek. Je nutné ponořit se do hlubin minulosti a s precizností detektiva sledovat její kroky od vzhledově „neatraktivní“ holčiny jezdící s kárkou pro trávu králíkům v rodné Světlé, přes přežívání válečných běsnění na Blízkém východě, až po věčný boj s českou malostí, která jí uštědřila nejeden bolestivý políček do tváře. Uvelebte se ve svém sofa, toto je skutečný příběh obyčejné dívky, která z ničeho dokázala vybudovat jeden z předních světových módních salónů, který se ke všemu nachází ve válečné zóně, aniž by přitom ztratila sílu a odhodlání „jít dál“.

Chcete si přečíst i zbytek? :-)

12 komentářů:

  1. Já rozhodně ano, ....prosím.

    OdpovědětVymazat
  2. Dost bylo Blanky :) Lehká nadsázka, ale stejně... radši mám tvé ostatní články "ze života" a nechci, aby se z jediné návrhářky stala tvá alfa a omega blogu :) N.

    OdpovědětVymazat
  3. Pokusím se vyhovět vám všem. Jen mě prosím nechte chvilku vydechnout :) Příští týden už přijde rozhodně článek i na nové téma .-)

    OdpovědětVymazat